Jak otworzyć sklep internetowy

Jak otworzyć sklep internetowy?

Sklep internetowy to najpopularniejsza forma sprzedaży w sieci, doskonały sposób na dotarcie do nowych klientów. Aby założyć własny sklep wystarczy wykonać kilka kroków. Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na założenie własnego sklepu internetowego jest skorzystanie z usług firm, które udostępniają narzędzia. Jednym z najlepszych programów na polskim rynku jest sklep internetowy CS-Cart lub Multi-Vendor. U nas założysz sklep błyskawicznie i bezproblemowo. Wykonamy import produktów z Twojego starego sklepu oraz skonfigurujemy program tak żeby spełniał wszystkie oczekiwania. Uruchom sklep w 24h, już od 199 PLN miesięcznie i zacznij zarabiać!

Elementy niezbędne do prowadzenia sklepu internetowego to:

    • program do prowadzenia sklepu
    • hosting dla sklepu internetowego
    • zarejestrowana domena


Dofinansowanie

Możesz ubiegać się o przyznanie środków finansowych z funduszy unijnych. Pomoc tą można przeznaczyć na zakup programu do prowadzenia sklepu internetowego, hostingu oraz domeny. Nasz firma zrealizowała wiele projektów firm, które uzyskały dofinasowanie z funduszy Unii Europejskiej na zakup oprogramowania CS-Cart lub Multi-Vendor.

Dobry pomysł

Najważniejszy jest dobry pomysł. Zastanów się, co chcesz sprzedawać. Przeanalizuj jak w konkretnej branży wygląda sytuacja na rynku e-commerce, dokonaj rozeznania na rynku, zrób analizę SWOT - określ swoje mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia wynikające z działań konkurencji. Zastanów się kim będą klienci założonego przez Ciebie sklepu internetowego i w jaki sposób trafić w ich potrzeby. Postaraj się być lepszy – zaoferuj coś czego nie ma konkurencja - inna gama produktów, atrakcyjniejszy sposób sprzedaży, promocje.

Otwórz działalność gospodarczą

Jeżeli posiadasz już własny biznes, wystarczy, że dokonasz zmiany w swoim PKD, dodasz zapis o handlu w Internecie. Jeśli dopiero otwierasz własną firmę, musisz zarejestrować działalność gospodarczą - zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, uzyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.

Wybór oprogramowania

Sprawą najistotniejszą jest wybór odpowiedniego oprogramowania. Wybór ten może zaważyć na sukcesie lub porażce Twojego sklepu. Upewnij się co dana firma tak naprawdę oferuje w standardzie oprogramowania, czy nie ma ukrytych kosztów, jak wygląda pomoc techniczna, możliwości rozwoju oprogramowania. Zanim dokonasz zakupu nie bój się pytać, rozwiej wszystkie swoje wątpliwości, a przede wszystkim przetestuj program, wypróbuj DEMO. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór gotowego oprogramowania sklepu internetowego. Przykładem takich rozwiązań jest oprogramowanie CS-Cart lub Multi-Vendor. W zakupionym zestawie otrzymujesz sklep internetowy, gotową szatę graficzną (standardowe szaty graficzne które są w sklepie), domenę, hosting (osobno płatny) oraz pełne wsparcie techniczne. Pracownicy SoftSolid służą również pomocą podczas konfiguracji sklepu CS-Cart lubMulti-Vendor i wprowadzania produktów. Założenie własnego sklepu internetowego możliwe jest w SoftSolid już od 2490 PLN netto (opłata jednorazowa) lub 199 PLN netto za miesiąc. Możemy uruchomić Twój sklep już w 24h!

Kup teraz CS-Cart

Domena

Twój sklep internetowy będzie posiadał domenę internetową, czyli adres, który klienci będą wpisywali w wyszukiwarkę, aby znaleźć sklep. Nazwa domeny powinna być łatwa do zapamiętania, wpadająca w ucho, nie za długa, prosta do zanotowania i związana z profilem Twojej działalności. Aby zarejestrować domenę trzeba najpierw sprawdzić, czy ta która Cię interesuje nie jest już zajęta, oraz skorzystać z usług jednej z firm zajmujących się rejestracją domen. Najwygodniej będzie Ci zlecić to firmie, która uruchamia Twój sklep. Firma SoftSolid zajmuje się kompleksową obsługą klienta i zarejestruje Ci domenę.

Hosting

Ostatnią kwestią jest wybór rozwiązania hostingowego. Możesz wykupić dla swojego sklepu hosting z obsługą PHP i bazy danych MySQL lub wybrać oprogramowanie sklepu internetowego, które dostarcza hosting. Nasza firma doradzi Ci najlepszy hosting dla sklepu internetowego CS-Cart lub Multi-Vendor.

Postępując zgodnie z powyższymi zaleceniami jesteś w stanie zrealizować swój cel, a więc otworzyć dochodowy sklep internetowy.


Jeśli masz pytania lub wątpliwości nasi pracownicy są do Twojej dyspozycji pod nr tel. +48 698 780 870 lub +48 (61) 8145999. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Możesz wysłać do nas również zapytanie poprzez formularz kontaktowy.