Wersja 4.9.1 CS-Cart i Multi-Vendor jest już dostępna!

Październik 13, 2018

CS-Cart i Multi-Vendor 4.9.1 z nowymi narzędziami do zarządzania sklepem

Właśnie opublikowaliśmy CS-Cart i Multi-Vendor 4.9.1. To duża aktualizacja, a jej celem jest dodanie nowych funkcjonalności bez naruszania kompatybilności wstecznej. Pełna lista zmian jest dostępna w logu zmian; w tym artykule omówimy najważniejsze zmiany..

Edycja listy produktów (CS-Cart, Multi-Vendor)

Lista produktów została napisana praktycznie od nowa. Możesz zobaczyć jej działanie w naszym demo. Zniknęły checkboxy przy produktach — wystarczy kliknąć produkt gdziekolwiek, aby go wybrać. Przytrzymując Shift, można wybrać wiele produktów (tak samo jak z plikami i folderami na pulpicie).

Po wybraniu produktów, nad nimi pojawi się menu. Umożliwia ono podjęcie następujących akcji:

 • Odznaczenie produktów aktywnych, zablokowanych lub ukrytych.
 • Dodawanie i usuwanie produktów z kategorii. To najszybsza droga do przyporządkowania kategorii do produktów, bez naruszania innych.
 • Zwiększanie i zmniejszanie cen, sugerowanych cen i ilości produktów.
 • Masową zmianę statusów produktów.
 • Otwarcie specjalnego menu, w którym można wybrać właściwości produktów które chcemy zmienić.
 • Klonowanie, export lub usuwanie produktów.

Logowanie do panelu poprzez Google (CS-Cart, Multi-Vendor)

Nowy dodatek Logowanie do panelu poprzez Google umożliwia zmianę standardowej autoryzacji na logowanie poprzez konto Google. Wszyscy administratorzy sklepu muszą posiadać konto Google. Jeśli nie masz nic przeciwko temu, takie logowanie daje realne zyski:

 • Szybsze wejście do panelu. Jeśli administrator jest już zalogowany na konto Google, wystarczy kilka kliknięć aby wejść do panelu.
 • Bezpieczeństwo. Podwójna weryfikacja Google zwiększa bezpieczeństwo kont administratorów i twojego sklepu.

Należy pamiętać, że w sklepach Multi-Vendor tylko administratorzy mogą używać logowania Google. Sprzedawcy nie mają dostępu do tej opcji.

Stałe kwoty prowizji (Multi-Vendor)

Dotąd plany sprzedawców obsługiwały tylko prowizje procentowe. Właściciel mógł pobierać X% sumy każdego zamówienia (X zależało od planu sprzedawcy). W Multi-Vendor 4.9.1, można ustawić prowizję X%, $Y lub (X% + $Y) od każdego zamówienia. Wyjaśnia to poniższy screenshot:

Konfigurowalny formularz "Zostań sprzedawcą" (Multi-Vendor)

Dostawaliśmy wiele pytań o to, jak zmodyfikować ten formularz. Wcześniej wymagało to odnalezienia pliku .tpl i jego ręczną modyfikacji, co nie jest proste.

Zakładka Administracja → Pola profilu może teraz modyfikować także Informacje sprzedawcy. Zakładka ta umożliwia dodawanie, usuwanie i modyfikację pól w formularzu sprzedawcy. Tak samo jak w polach profilu, możesz ustawić niektóre pola jako wymagane.

Regulamin sklepu od teraz znajduje się w formularzu sprzedawcy. Dlatego pole Sprzedawcy muszą się zgodzić na regulamin sklepu zostało usunięte z zakładki Ustawienia → Sprzedawcy.

Nowe możliwości otwierania i zamykania storefrontów (CS-Cart)

CS-Cart umożliwia posiadanie wielu storefrontów. Ich lista nie zawierała zbyt wiele informacji. Nie było widać, które storefronty są otwarte czy zamknięte.Aby zamknąć storefront, należało wejść do zakładki Ustawienia → Ogólne, wybrać storefront, otworzyć menu i dopiero wtedy go zamknąć.

W CS-Cart 4.9.1 poprawiliśmy listę storefrontów (wypróbuj w naszym demo): widać na niej które storefronty są otwarte, można też je zamknąć jednym kliknięciem. Po wejściu do edycji storefrontu, można uzyskać do niego dostęp nawet jeśli jest zamknięty.

Inne poprawki

 • PHP 5.6 od teraz jest minimalną wymaganą wersją PHP. Jeśli twój serwer operuje na niższej wersji, nie będzie można uruchomić aktualizacji do CS-Cart lub Multi-Vendor 4.9.1. Wcześniej wyjaśnialiśmy dlaczego zwiększamy wymagania dotyczące PHP.
 • Dodatek Kometarze i Opinie otrzymał poprawki:
  * W ustawieniach można teraz włączyć/wyłączyć domyślnie komentarze przy nowych produktach, stronach i sprzedawcach.
  * Można zablokować klientom możliwość oceniania produktu, jeśli go nie kupili.
  * Komentarze i opinie nie są klonowane razem z produktem. Poprawiliśmy to, ponieważ klonowanie produktu to tak naprawdę tworzenie nowego.
 • Stary panel administracyjny nie jest już wspierany. Nie otrzyma już poprawek, a od wersji 4.10.1 całkowicie go usuniemy. Nowy panel administracyjny zostanie aktywowany automatycznie po aktualizacji.
 • Zakończenie wsparcia dla starych przeglądarek, jak Internet Explorer 11, przeglądarki Windows Phone, Microsoft Edge starszy niż 17.17, wbudowane przeglądarki dla Android 6 i wcześniejszych, Safari na iOS <10.3  oraz wiele innych przeglądarek które nie wspierają JS.
  Panel administracyjny wciąż będzie wspierał stabilne wersje Chrome, Firefox, Safari (i Safari dla iOS), Edge, Chrome dla Androida, Samsung Internet i inne mobilne przeglądarki.
  Zmiana ta wpływa tylko na panel administracyjny. Klienci nie zobaczą różnicy, ale administratorzy będą musieli się przenieść na nowe przeglądarki. Panel nie będzie blokował dostępu z niewspieranych przeglądarek, ale może wtedy nie działać poprawnie i nie będziemy poprawiać takich błędów.
  Integracja z płatnościami OneKPay jest teraz osobnym dodatkiem.
 • Dodatek PayPal wspiera rupię indyjską jako podstawową walutę.

Aktualizacje do wersji 4.9.1 są już dostępne w centrum aktualizacji. Jak zawsze, aktualizacje są rozsyłane stopniowo, więc jeśli jeszcze jej nie widzisz w Centrum Aktualizacji, należy poczekać parę dni.

Ponieważ CS-Cart i Multi-Vendor 4.9.1 wymagają wersji PHP 5.6 lub nowszej, aktualizacja będzie możliwa dopiero gdy wersja PHP będzie poprawna.