Wersja 4.8.2 z poprawkami dla administratorów

Pojawiła się nowa wersja CS-Cart i Multi-Vendor 4.8.2. Jak zawsze, aktualizacja nie pojawi się od razu w twoim Centrum Aktualizacji — przez pierwszych kilka dni aktualizacja jest rozsyłana stopniowo. Więc jeśli jeszcze nie jest dla ciebie widoczna, spróbuj ponownie później.

Ta aktualizacja to "patch". Patche to aktualizacje, które zmieniają ostatnią cyfrę numeru wersji (4.8.1 do 4.8.2). Patche skupiają się na poprawie błędów i wprowadzaniu niewielkich nowych funkcjonalności, bez dużych zmian.

Pełna lista zmian jest dostępna w logu zmian; poniżej zmiany, które są warte wspomienia:

  • Backupy mogą być wykonywane z poziomu wiersza poleceń. To jedna z możliwości zautomatyzowania robienia backupów: możesz dodać odpowiednią komendę do CRON lub innego menedżera zadań i określić czas tworzenia kopii zapasowej. Więcej informacji w tym artykule.
  • Stara metoda wyboru kategorii dla produktu jest dostępna ponownie. W wersji 4.8.1 wprowadziliśmy nowy interfejs wyboru kategorii produktu, który wymagał wpisania części nazwy kategorii. Wielu klientów wolało jednak stary system. Dlatego dodaliśmy przycisk, który umożliwia wywołanie starego drzewa kategorii.                     
  • Zarządzanie dodatkami jest bardziej intuicyjne. Teraz po instalacji lub włączeniu/wyłączeniu dodatku nie zostaniecie przeniesieni do sekcji “Zainstalowane dodatki” a wyniki wyszukiwania nie zostaną usunięte. Przedtem instalacja i zmiana ustawień dodatku wymagała dwóch wyszukiwań: najpierwq aby go zainstalować, a potem zmienić ustawienia, bo po instalacji wyniki wyszukiwania przepadały.

  • ID cech, stron i postów na blogu wyświetlają się w panelu. Jest to bardzo przydatna funkcjonalność na przykład przy zamieszczaniu linków do postów na blogu. Przedtem trzeba było najechać myszką na post i odczytać jego ID z adresu URL. Teraz dostęp do ID wszystkich obiektów w sklepie jest znacznie prostszy.

  • Połączenie sklepu ze stroną na Facebooku musi się odbywać poprzez specjalny addon. Wcześniej wystarczyło wykonać te instrukcje i użyć naszej aplikacji. Jednak po ostatnich zmianach w API Facebooka, ten sposób już nie działa.

    Aby funkcjonalność była dostępna dla wszystkich użytkowników, stworzyliśmy specjalny addon dla sklepów w wersji 4.8.2 i wyższych. Skonfigurowanie go jest nieco trudniejsze; w najbliższym czasie opublikujemy instrukcję. Addon może być pobrany za darmo z repozytorium GitHub i używany za darmo.

Obseruj Facebooka i Twittera CS-Cart. Regularnie pojawiają się tam nowe informacje.