Wersja 4.7.3 CS-Cart i Multi-Vendor jest już dostępna!

Kwiecień 8, 2018

Wersja 4.7.3 CS-Cart i Multi-Vendor jest już dostępna!

Właśnie udostępniliśmy wersję 4.7.3 CS-Cart i Multi-Vendor. Ta wersja zawiera w większości poprawki błędów, jednak znalazło się w niej również kilka interesujących zmian.

Więcej dodatków w wersji [Beta]

Ciągle szukamy sposobów aby upewnić się, że funkcjonalności które implementujemy będą użyteczne dla naszych klientów. Dlatego publikujemy dodatki oznaczone jako [Beta]. Zawierają one główne funkcjonalności i są przetestowane, ale mogą nie zawierać niektórych mniej istotnych funkcjonalności.

Dzięki temu modelowi dystrybucji, możesz wcześniej uzyskać dostęp do nowych funkcjonalności.Dzięki opiniom klientów możemy się dowiedzieć co poprawić w dodatkach i czy są użyteczne.

Dodatki [Beta] nie są zainstalowane domyślnie, więc decyzja o ich użyciu należy do ciebie. W wersji 4.7.3 dodajemy dwa takie dodatki:

  • Zaawansowany import produktów [Beta] umożliwie zautomatyzowanie procesu importu produktów poprzez specjalne pliki dostarczane przez dostawców.
  • Responsywny panel administracyjny [Beta] umożliwia kontrolowanie sklepu z urządzenia mobilnego bez instalowania specjalnej aplikacji. Z tego powodu,  dodatek Mobilny Panel Administracyjny nie jest dodawany do nowych instalacji CS-Cart 4.7.3 (jeśli aktualizujesz sklep ze starszej wersji, dodatek wciąż będzie dostępny).

Poprawki CS-Cart Multi-Vendor

  • Możliwość zdecydowania czy e-maile mają być wysyłane z adresu sprzedawcy. Poprzednio, wiadomości o zmianie statusu zamówienia były wysyłane z adresu e-mail sprzedawcy. To logiczne, ponieważ sprzedawcy zarządzają tymi zamówieniami. Jednak czasami e-maile nie mogły być wysłane przez nietypową konfigurację serwera SMTP. Dodaliśmy więc nową opcję Wysyłaj maile sprzedawców ze sklepowych adresów e-mail w Ustawienia → E-maile. Włączenie tej opcji powinno rozwiązać problem.
  • Strona edycji sprzedawcy wyświetla teraz jego statystyki. Informacje są przekazywane w formie linków: ich kliknięcie przekierowuje na odpowiednią stronę z dokładnymi statystykami. Dzięki temu śledzenie obrotów poszczególnych sprzedawców jest znacznie prostsze.

Poprawki błędów

Głównym zadaniem tej aktualizacji jest poprawka błędów. Oto niektóre z nich, które zostały poprawione w wersji 4.7.3:

  • Informacja o karcie kredytowej nie była usuwana z zamówień ze statusem Niekompletne.
  • Goście mogli widzieć wszystkie zwroty od innych gości.
  • Administratorzy sprzedawców mieli dostęp do importu i eksportu sprzedawców.
  • Wiele błędów z SEO produktów.

To nie jest pełna lista zmian. Jest ona dostępna w logu zmian. Aktualizacja do wersji 4.7.3 jest już dostępna. Jak zawsze, rozsyłamy aktualizacje stopniowo, więc jeśli nie widzisz wersji 4.7.3 w Centrum Aktualizacji, spróbuj ponownie później.