Wersja 4.7.2 CS-Cart i Multi-Vendor jest już dostępna!

Marzec 17, 2018

Wersja CS-Cart i Multi-Vendor 4.7.2 już dostępna!

Z radością ogłaszamy, że wersja 4.7.2 CS-Cart i Multi-Vendor jest już dostępna. Mimo iż zawiera w większości poprawki błędów, to wciąż są powody aby ją zainstalować.

Ważne zmiany

  • Dodane wsparcie dla PHP 7.2. Testowaliśmy CS-Cart i Multi-Vendor 4.7.2 na PHP 7.2 i wprowadziliśmy niezbędne poprawki do kodu. Jednak niektóre metody płatności (WestPac, ServiRed, DPS PX Access, and SagePay) wciąż potrzebują zainstalowanego rozszerzenia mcrypt na serwerze. W PHP 7.2 rozszerzenie to nie jest domyślnie zainstalowane.
  • Problem z linkami do wariantów produktów został naprawiony. Poprzednio, sklepy operowały na linkach do wariantów produktów, takich jak http://example.com/t-shirt-size-medium-color-white/. Te linki SEO nie mogły zostać zmienione w panelu administracyjnym, a przy wielu ustawionych opcjach linki mogły być irytująco długie. W wersji 4.7.2 poprawiliśmy linki, które teraz poprawnie się wyświetlają w sklepie.
  • Problem z wyświetlaniem ilości w produktach z wymaganymi opcjami został poprawiony. W wersji 4.7.1 klient widział że produktu nie ma na magazynie, dopóki nie ustawił wymaganych opcji. W wersji 4.7.2 liczba produktów jest wyświetlana tylko jeśli klient wybrał wszystkie niezbędne opcje.

Poprawki dla wariantów produktów

  • Dodane możliwość tworzenia pojedynczych wariantów. Wcześniej możliwe było tylko wygenerowanie wszystkich możliwych wariantów, co mogło nadpisać dane z poprzednich wariantów. Teraz możliwe jest dodawanie poszczególnych wariantów, oraz ich importowanie.
  • Warianty produktów są teraz wspierane przez dodatek Google Export. Można je też eksportować do Google Merchant Center.
  • Dodane nowe ustawienia dla bloków które wyświetlają pełną listę wariantów produktów. Można teraz ukryć miniaturkę i/lub kod wariantu.

Poprawki Multi-Vendor

  • Nowy szablon został dodany dla bloku “Sprzedawcy”. Dotychczas blok umożliwiał wyłącznie pokazanie zwykłej listy sprzedawców. Teraz dostępny jest nowy szablon: “Loga i ilość produktów sprzedawców”. Szablon może też pokazywać oceny i lokalizacje sprzedawców. Można go użyć do stworzenia listy polecanych sprzedawców.

To nie jest wszystko, co zostało zmienione. Pełna lista zmian jest dostępna w logu zmian. Aktualizacja do wersji 4.7.2 jest już dostępna. Jak zawsze, aktualizacje są rozsyłane stopniowo, więc jeśli nie widzisz jej jeszcze w Centrum Aktualizacje, spróbuj ponownie później.