Wersja 4.6.1 CS-Cart i Multi-Vendor jest już dostępna!

Lipiec 7, 2017

Wersja 4.6.1 CS-Cart i Multi-Vendor z wariantami produktów jest już dostępna!

Dziś prezentujemy najnowszą aktualizację oprogramowania CS-Cart -  CS-Cart 4.6.1.

W tym poście skupimy się na głównej, wyczekiwanej funkcjonalności - wariantach produktów. Oczywiście, przedstawimy również inne nowości - wersja 4.6.1 posiada wiele nowych funkcjonalności.

Warianty produktów - lepsza alternatywa dla kombinacji opcji

Produkty często mają opcje. Koszulki mogą mieć różne rozmiary i kolory, a laptopy - silniejsze procesory i bardziej pojemne dyski twarde.

CS-Cart zapewnia elastyczny system zarządzania opcjami produktów. Możesz stworzyć tyle opcji i ich wariantów ile zechcesz, dodawać je do produktów i tworzyć kombinacje opcji.

Kombinacje opcji wyglądają jak osobne produkty, jednak nimi nie są.  Z tego powodu kombinacje opcji mają pewne ograniczenia i niedostępne funkcjonalności. Nie można ustawić osobnej ceny dla danej kombinacji, dodać do niej wielu obrazków, ustawić właściwości wysyłki i nie można zrobić wielu innych rzeczy, które są możliwe do zrobienia na osobnym produkcie.

Ustawianie wariantów opcji oraz kombinacji opcji dla spodni.

W CS-Cart 4.6.1, wprowadzamy warianty produktów - osobne produkty bazujące na opcjach. Warianty produktów są znacznie lepszym rozwiązaniem od kombinacji opcji. Administrator traktuje warianty produktów jako osobne produkty.

Na tą chwilę, warianty produktów znajdują się w fazie beta. Są w pełni funkcjonalne, ale mogą pojawić się niewielkie błędy i ograniczenia w działaniu.

Warianty produktu 100g Pants i strona edycji wariantu produktu.

Dlaczego warianty produktów są lepsze?

Jak wspomnieliśmy, warianty produktów to osobne, niezależne produktu, w przeciwieństwie do kombinacji opcji. Można nimi zarządzać tak samo jak innymi produktami, co daje dostęp do wielu nowych funkcjonalności.

Poniżej znajdują się funkcjonalności, z których mogą skorzystać warianty produktów, a nie mogą kombinacje opcji:

Funkcjonalność Warianty produktów Kombinacje opcji
SKU Tak Tak
Zdjęcie Tak Tak
Wiele zdjęć Tak Nie
Pole "Cena" Tak Nie
Pole "Stara cena" Tak Nie
Zniżki zależne od ilości produktu Tak Nie
Powiadomienia o stanie magazynowym Tak Nie
Podatki Tak Nie
Właściwości wysyłki takie jak waga, wymiary i opakowanie Tak Nie
Cechy (np. numer ISBN używany w Google Export) Tak Nie
Produkty do pobrania Tak Nie
Jeden plik .csv do eksportu produktu Tak Nie

Poniżej najważniejsze funkcjonalności, które sprawiają że warianty produktów są lepsze:

 

 

 

 

 

  • Wiele obrazków. Kombinacja opcji może mieć tylko jeden obrazek. Wariant produktu zachowuje się jak zwykły produkt, może więc mieć ich wiele.
  • Pola "Cena" i "Stara cena". Możesz ustawić obie ceny wariantu produktu, po prostu je wpisując w odpowiednie pola, tak jak przy każdym innym produkcie.  Kombinacje opcji nie mają takiej możliwości. Możesz ustawić cenę kombinacji używając modyfikatorów, co jest niewygodne.
  • Zniżki w zależności od ilości. Taką zniżkę można ustawić na dowolny wariant produktu. To kolejna funkcjonalność która przybliża warianty produktów do osobnych produktów. Oczywiście ustawienie takiej zniżki jest niemożliwe dla kombinacji opcji.
  • Powiadomienie o dostępności produktu. Klient może podać swój adres e-mail, aby otrzymać powiadomienie gdy wariant produktu znów będzie dostępny w sklepie. Takich powiadomień nie da się włączyć dla kombinacji opcji.
  • Jeden plik .csv dla produktu i jego wariantów. Kombinacje opcji wymagały dwóch osobnych plików .csv . Aktualizacja produktów jest wtedy bardzo niewygodna. Używając wariantów produktów, możesz zaimportować produkt i jego opcje w jednym pliku.
  • VAT. Warianty produktów mogą mieć własne podatki.

Praca z opcjami jest bardzo wygodna w CS-Cart 4.6.1. A to wszystko dzięki wariantom produktów.

Przygotowaliśmy dokładną dokumentację o wariantach produktów i ich konfiguracji. Sprawdź ten dokument i inne z nim powiązane.

Możesz przekonwertować istniejące kombinacje opcji na warianty produktów. Ta zmiana jest nieodwracalna. Po przekonwertowaniu opcji, nie będzie można ich odzyskać w żaden sposób.

 

Warianty produktów znajdują się w fazie testów beta. Mogą zawierać niewielkie błędy i ograniczenia. Zalecamy stworzenie kopii sklepu i przetestowanie wariantów produktów na niej. Jeśli uznasz że są naprawdę przydatne, zaktualizuj swój sklep i zacznij działać.

Co jeszcze zmienił CS-Cart 4.6.1?

Inne nowe funkcjonalności ułatwiają korzystanie ze sklepu i poprawiają działanie multi-store:

1. Dodawanie produktów do zamówień jest prostsze dzięki sugerowaniu wyszukiwania. Administratorzy mogą edytować zamówienia w zakładce Zamówienia → Zarządzanie zamówieniami: zmieniać płatności, wysyłkę, ceny, produkty i podatki. Uprościliśmy dodawanie produktów. Aby dodać produkt, zacznij wpisywać jego nazwę. Wyświetlą się sugestie produktu do dodania.

2. Wyszukiwanie zamówień po numerze telefonu. Aby znaleźć zamówienie, administratorzy używają zakładki Zamówienia → Zobacz zamówienia. Dodaliśmy możliwość wyszukiwania zamówienia według numeru telefonu klienta.

3. Tworzenie kont sprzedawcy PayPal w panelu administracyjnym CS-Cart. Aby otrzymywać płatności PayPal od klientów, potrzebujesz własnego konta sprzedawcy PayPal. Dodaliśmy możliwość utworzenia konta prosto z panelu administracyjnego. Nie musisz rejestrować się bezpośrednio na stronie PayPal. Aby utworzyć kontro, wejdź w zakładkę Administracja → Metody płatności i wybierz PayPal Express Checkout jako procesora płatności. W polu edycji płatności, wejdź w zakładkę Konfiguruj i klinij duży przycisk PayPal.

4. Edycja pliku robots.txt z każdego storefrontu. Plik robots.txt zawiera instrukcje dla robotów wyszukiwarek. W ten sposób możesz zapobiec przeglądaniu plików z wrażliwymi informacjami i rozprzestrzenianiu ich. CS-Cart umożliwia edycję tego pliku w zakładce Strona internetowa → SEO → robots.txt. Wcześniej trzeba było wpisać dane FTP żeby edytować plik, który kopiował się do innych storefrontów. Teraz plik ten jest przechowywany w bazie danych i może być inny dla każdego storefrontu.

5. Rożne ustawienia SMTP dla każdego storefrontu. Możesz zdefiniować sposób, w jaki CS-Cart będzie wysyłał maile do klientów i sprzedawców. Jedną z opcji jest zewnętrzny serwer SMTP. Aby się z nim połączyć, musisz podać dane dostępu. W CS-Cart 4.6.1, możesz podać różne dane SMTP dla każdego storefrontu. Wybierz go z listy w górnym lewym rogu, wpisz dane i kliknij Zapisz.

5. Szybka instalacja Service pack. Od czasu do czasu, publikujemy Service packs. Są to szybkie poprawki, które można pobrać z centrum aktualizacji. Service packs zazwyczaj nie wpływają na bazę danych. Dlatego od teraz możesz pominąć proces robienia backupu bazy danych podczas instalacji Service pack. Proces aktualizacji jest wtedy 6 razy szybszy.

To nie wszystko, co zostało zmienione w wersji CS-Cart 4.6.1. Aby przejrzeć kompletną listę zmian, zajrzyj do changelogu.