Wersja 4.6.3 CS-Cart i Multi-Vendor jest już dostępna!

Grudzień 11, 2017

Wersja CS-Cart i Multi-Vendor 4.6.3 już dostępna z poprawkami dla administratorów i klientów!

Cześć,

właśnie opublikowaliśmy nową wersję CS-Cart — CS-Cart i Multi-Vendor 4.6.3.

Ta wersja w większości skupia się na poprawianiu błędów. Ciągle pracujemy nad wariantami produktów, poprawiliśmy wiele błędów zgłoszonych przez klientów, zaktualizowaliśmy metodę wysyłki przez USPS, oraz zoptymalizowaliśmy proces instalacji Multi-Vendora.

Poprawki w wariantach produktów

Wprowadziliśmy warianty produktów w CS-Cart 4.6.1. Warianty produktów to osobne produkty z różnymi opcjami, bazujące na produkcie źródłowym. Warianty mają większe możliwości dostosowywania niż kombinacje opcji. Administrator sklepu może pracować z wariantami produktów tak samo, jak z opcjami.

Ta funkcjonalność ciągle jest w fazie testów. W tej aktualizacji poprawiliśmy następujące błędy:

 • Opcje i ich warianty są wyświetlane w poprawnej kolejności przy generowaniu wariantu produktu. Produkt, dla którego chcesz stworzyć warianty jest nazywany konfigurowalnym produktem. Aby stworzyć wariant, należy otworzyć konfigurowalny produkt i skonfigurować wariant w zakładce Opcje. Wcześniej, przy generowaniu wariantu, kolejność opcji i wariantów była odwrócona. Teraz to sortowanie działa poprawnie.

 • Darmowa wysyłka jest dostępna przy edycji wariantu. W CS-Cart, własności produktów można edytować masowo, co oszczędza czas. Masowa edycja jest również dostępna dla wariantów produktów. Wcześniej, przy masowej edycji nie można było ustawić darmowej wysyłki dla wariantu - po prostu checkbox z darmową wysyłką się nie pojawiał. W CS-Cart 4.6.3, darmowa wysyłka jest dostępna przy edycji wielu produktów jednocześnie.

 • Dane sklepu demo zawierają konfigurowalny produkt. Przy instalacji, do sklepu demo CS-Cart dodawane są dane testowe —produkty, metody wysyłki, płatności i wiele innych. Dane sklepów demo CS-Cart 4.6.3 zawierają konfigurowalny produkt z wariantami — T-shirt.

 • Śledzenie ilości wariantów produktu w magazynie działa poprawnie. W CS-Cart, możesz edytować zamówienia klientów. Możesz dodawać i usuwać produkty, zmieniać metody wysyłki i wiele innych. Przedtem, edycja zamówienia które zawierało ostatnią sztukę wariantu produktu generowało błąd. Na przykład, jeśli masz w sklepie jeden t-shirt rozmiaru M, a klient dodał go do zamówienia, pojawiał się błąd przy jego edycji. Wynikało to z nieprawidłowego śledzenia stanu magazynowego produktów. W CS-Cart 4.6.3, zostało to poprawione.
 • Cechy produktów są wyświetlane dla wariantów na liście porównań. Klienci mogą dodawać różne produkty do listy porównań. Umożliwia to porównanie specyfikacji produktów i wybranie odpowiedniego. Klienci mogą też porównywać warianty produktów. W CS-Cart 4.6.3, lista porównań pokazuje też cechy wariantów produktów, o ile istnieją.
 • Eksport cech wariantów produktów działa w PHP 5.3. Możesz eksportować i importować warianty produktów tak samo, jak zwykłe produkty. Eksport/import jest przydatny jeśli musisz szybko zaktualizować katalog produktów. Poprzednio, warianty produktów nie były eksportowane do pliku CSV, jeśli serwer używał PHP 5.3. Problem ten został naprawiony.
 • Warianty produktów nie spowalniają sklepu. Wykryliśmy, że warianty produktów wyraźnie obciążały sklep. Po zbadaniu sprawy, zoptymalizowaliśmy wczytywanie wariantów i teraz nie wpływają one na szybkość ładowania strony.

Poprawki dla klientów

Te poprawki wpływają na to, co widzą klienci w sklepie:

 • Kiedy klient wybierze kombinację opcji lub wariant produktu, odpowiednio zmienia się obrazek produktu. Produkt może mieć wiele opcji, które mogą być łączone. Na przykład, niebieski sweter rozmiaru M łączy dwie opcje — kolor i rozmiar. Ta kombinacja może mieć własny obrazek. W poprzedniej wersji, obrazek nie zmieniał się w zależności od wybranej kombinacji opcji. Teraz zostało to poprawione.

 • Elementy menu są zawsze podświetlone. Przedtem, opcje pod głównym menu nie były podświetlone, Jeśli szablon menu był ustawiony na Horyzontalny. W CS-Cart 4.6.3, elementy menu są zawsze podświetlone, więc klient zawsze wie którą kategorię przegląda.

 • Link do plików lub pobieralnych produktów jest poprawny. CS-Cart wspiera produkty rozprowadzane przez internet — oprogramowanie, e-bilety i inne. Kiedy klient kupi pobieralny produkt, otrzymuje e-mail z dwoma linkami. Pierwszy powinien prowadzić do plików przeznaczonych dla danego zamówienia. Ale zamiast tego, klikając link, klient otwierał listę wszystkich dostępnych dla niego plików, co mogło być dezorientujące. Poprawiliśmy linki i teraz prowadzą one do plików powiązanych z danym zamówieniem.

 • Aktualizacja integracji z USPS. We wrześniu 2017, USPS zmienił nazwę serwisu First-Class Mail Parcel na First-Class Package Service – Retail. CS-Cart przestał go rozpoznawać i czasy wysyłki nie były pokazywane. Zaktualizowaliśmy integrację i wysyłka USPS działa poprawnie.

 • Poprawiona Google ReCaptcha. Domyślnie CS-Cart do ochrony przed botami używa Google ReCaptcha. Klient wysłał nam film, na którym czasami ReCaptcha się nie pojawiała. W CS-Cart 4.6.3 Google ReCaptcha działa już poprawnie.

 • Poprawka własnych pól profilu. W zakładce Administracja → Pola profilu, możesz dodawać, edytować i usuwać pola profilu, które wypełnia klient. Poprzednio, dodanie wymaganego pola typu Select box lub Radio group i przypisanie go do sekcji adresu Wysyłki lub Płatności, klient nie mógł przejść do kolejnego kroku składania zamówienia. Problem został naprawiony.

Poprawki dla administratorów

Te poprawki ułatwiają życie administratorom:

 • Nowa wersja programu Redactor została dodana. CS-Cart ma dwa wbudowane edytory tekstu — TinyMCE i Redactor. Umożliwiają one pisanie opisów produktów i innych tekstów bez używania HTML-a. Stara wersja Redactora miała wiele błędów. CS-Cart 4.6.3 dodaje nową wersję edytora — Redactor 2. Domyślnie jest on wyłączony. Włącz go w zakładce Ustawienia → Wygląd → Domyślny edytor wysiwyg.

 • Menedżerowie pracujący z katalogiem produktów mogą użyć globalnego wyszukiwania w panelu administracyjnym. W poprzedniej wersji znaleźliśmy błąd: administratorzy który mieli dostęp wyłącznie do produktów, nie mogli używać globalnego wyszukiwania. Przy próbie wyszukania czegokolwiek, sklep się zawieszał. Teraz prawa administratorów nie mają wpływu na korzystanie z wyszukiwania globalnego.

 • Opcja Pomiń zablokowane produkty w dodatku Źródła danych działa poprawnie. CS-Cart ma wbudowany dodatek Źródła danych, który umożliwia wyeksportowanie pliku z produktami w sklepie, na potrzeby Google Shopping, Shopzilla i innych podobnych serwisów. Jeden z naszych klientów zgłosił błąd w addonie: zablokowane produkty też były eksportowane, bez uwzględniania opcji Pomiń zablokowanie produkty. W CS-Cart 4.6.3 błąd ten został usunięty.

 • "Czysta" wartość podatku została dodana do edytora faktur. CS-Cart ma elastyczny system edycji szablonów faktur, który znajduje się w zakładce Projektowanie → Dokumenty → Faktury. Używając zmiennych, możesz stworzyć dowolną fakturę w zależności od regulacji prawnych w danym państwie. Jeden z klientów z Niemiec poprosił o dodanie zmiennej zawierającej "czystą" wartość podatku, aby obliczyć ceny produktów netto. Możesz przeprowadzać obliczenia tylko na całkowitych wartościach — formatowane wartości nie działają dla obliczeń. Od teraz każdy może użyć nowej zmiennej {{ p.raw.tax }}.

   

 • Komentarze i Opinie działają z masową edycją kategorii. W CS-Cart, możesz konfigurować kategorie produktów — pisać opisy i dane SEO, konfigurować układ strony i wiele więcej. Ustawienia kategorii można modyfikować masowo, co oszczędza czas. Komentarze i Opinie to jedna z cech, którą można dodać do kategorii. Pojawił się jednak błąd: wartość pola Komentarze i Opinie nie była zapisywana przy masowej edycji kategorii. Ten błąd już nie istnieje w CS-Cart 4.6.3.

 • Instalacja Multi-Vendor kończy się sukcesem na współdzielonych hostingach i słabszych serwerach. Otrzymywaliśmy zgłoszenia od klientów, że instalacja Multi-Vendor kończyła się niepowodzeniem na współdzielonych hostingach. Zatrzymywała się przy instalacji danych testowych. Dane te zawierały ponad 5000 produktów dla sklepu Multi-Vendor. W wersji 4.6.3 instalacji została zoptymalizowana i jest możliwa na wszystkich hostingach.


Wersja 4.6.3 ma znacznie więcej poprawek. Pełna lista znajduje się w logu zmian.

Odwiedź naszego Facebooka i Twittera: pojawiają się tam informacje o wszystkich aktualizacjach. Odwiedź też nasz kanał YouTube, gdzie znajdziesz mnóstwo porad na temat CS-Carta.