Nowa wersja CS-Cart i Multi-Vendor 4.3.7

Maj 10, 2016

Główną zmianą w CS-Cart 4.3.7 jest wyłączenie w sklepie trybu darmowego (free mode). Nowa wersja to cztery duże poprawki dla administratorów sklepu:

  • Klient może wybrać temat wiadomości wysyłanej do administratora przez formularz na stronie.

  • Administrator może tworzyć statusy dla wysyłek, co ułatwia zarządzanie zamówieniami.

  • W wersji Multi-Vendor, administratorzy mogą aktywować metodę wysyłki dla wszystkich sprzedawców jednym kliknięciem.

  • Dodatek Import Sklepu nie jest już dostępny domyślnie  - można go pobrać za darmo ze strony CS-Cart Marketplace.

  • Płatności In-Context PayPal są dostępne domyślnie w nowych instalacjach CS-Cart.

Zobacz inne zmiany w logu zmian.

Tryb darmowy (free mode) w CS-Cart został wyłączony

Usunięcie darmowej wersji CS-Cart było największą zmianą, jaką omawialiśmy.

Analizując rynek eCommerce, doszliśmy do wniosku że musimy się skupić na jednym celu - dostarczaniu klientom najwyższej jakości produktów wraz ze wsparciem technicznym, wśród płatnych rozwiązań eCommerce.

Od wersji CS-Cart 4.3.7, tryb darmowy nie jest dostępny. Po zainstalowaniu sklepu, masz dwie możliwości: wypróbować CS-Cart za darmo przez 30 dni lub zakupić licencję.

Aktualni użytkownicy darmowej wersji CS-Cart wciąż mogą jej używać. Jednak kiedy zdecydują się na aktywowanie wszystkich funkcji CS-Cart, nie będą mogli już wykorzystać 30 dni darmowej, pełnej wersji CS-Cart.. Oferujemy 30% zniżki dla użytkowników darmowej wersji którzy zdecydują się na natychmiastowy zakup licencji. Nie przegap e-maila zawierającego kupon rabatowy.

Obserwuj nasz blog: wkrótce opublikujemy post uzasadniający naszą decyzję o usunięciu trybu darmowego.

Ustawianie tematów wiadomości wysyłanych poprzez formularze

Krótki, dokładny temat wiadomości jest ważny w komunikacji. Odpowiedni temat wyjaśnia zawartość wiadomości bez jej otwierania, co oszczędza czas.

We wcześniejszych wersjach CS-Cart, klienci nie mogli wpisywać tematów wiadomości wysyłanych przez formularze (takie jak Kontakt z nami). Wiadomości klientów miały nazwę formularza jako temat, co nie było zbyt informacyjne.

Wbudowany dodatek Kreator formularzy dodaje pole Temat do formularzy. Kiedy klienci wyślą wiadomośc przez formularz (na przykład Kontakt z nami), wpiszą temat wiadomości. Na przykład, wiadomości wysłane przez formularz Kontakt z nami będą mieć dokładny temat zamiast nic nie znaczącego "Kontakt z nami". Możesz zdefiniować tematy albo pozwolić klientom wpisać własny.

Tworzenie statusów wysyłki

Każdego dnia sklepy obsługują wiele zamówień. Jeśli jest ich zbyt dużo, może dojść do nieporozumień - które zamówienie zostało spakowane, wysłane, a które w ogóle nie zostało spakowane.

Aby tego uniknąć, CS-Cart 4.3.7 umożliwa stworzenie statusów wysyłki w zakładce Administracja -> Wysyłka i podatki -> Statusy wysyłki. Na stronie Zamówienia -> Wysyłki, manualnie ustaw statusy aby śledzić stan każdej wysyłki. W szczegółach wysyłki możesz też zmienić datę wysyłki i wpisać komentarz do niej.

Aktywacja metody wysyłki dla wszystkich sprzedawców w Multi-Vendor

W sklepie Multi-Vendor, sprzedawcy współdzielą metody wysyłki. Wcześniej konieczne było przypisywanie metod wysyłki każdemu sprzedawcy ręcznie. Gdyby sklep miał 500 sprzedawców, przydzielanie im wszyskim metod wysyłki zajęłoby zbyt dużo czasu.

W Multi-Vendor 4.3.7, możesz przypisać metodę wysyłki wszystkim sprzedawcom jednym kliknięciem.

Dodatek Import Sklepu w CS-Cart Marketplace

Dodatek Import Sklepu umożliwia ulepszenie sklepu do nowej wersji poprzez import danych sklepu do nowej instalacji CS-Cart. Ta metoda jest bezpieczna i szybka - importujesz dane do nowego sklepu i konfigurujesz go, kiedy poprzedni sklep wciąż działa.

Ponieważ dodatek pomaga w przeniesieniu sklepu na nową wersję, wymaga on szczególnej uwagi: musi działać bezbłędnie i płynnie. Dlatego usunęliśmy go z domyślnego pakietu dodatków i przenieśliśmy go do CS-Cart Marketplace. Teraz możemy spędzić więcej czasu na poprawianiu go i publikowaniu nowych wersji.

Po ulepszeniu sklepu do wersji 4.3.7, dodatek Import Sklepu zostanie wyłączony i nie będzie można go aktywować. Tutaj możesz pobrać najnowszą wersję dodatku z CS-Cart Marketplace, całkowicie za darmo.

Platności In-Context Paypal aktywne domyślnie

Platności In-Context Paypal to funkcjonalność PayPal Express Checkout umożliwiająca klientom płatności przez PayPal bez opuszczania sklepu. Dzięki niej płatność PayPal otwiera się w okienku pop-up, a nie w osobnej karcie.

Od wersji 4.3.7, Płatności In-Context są aktywne domyślnie. Usprawniają one opłacanie zamówienia i zwiększają bezpieczeństwo, dlatego rekomendujemy ich włączenie, jeśli przedtem były wyłączone:

 1. Wejdż w Administracja -> Metody Płatności
 2. Kliknij metodę płatności która używa PayPal Express Checkout
 3. Przełącz się na zakładkę Konfiguruj i zaznacz pole używaj płatności In-Context
 4. Kliknij Zapisz.
Płatności PayPal In-Context są włączone domyślnie tylko w nowych sklepach CS-Cart. Jeśli są wyłączone, po ulepszeniu sklepu wciąż będą wyłączone.

Jak pobrać aktualizację

Aktualizacja jest dostępna w paczce, jak zawsze. Właściciele licencji z aktywną subskrypcją aktualizacji zobaczą powiadomienie w panelu administracyjnym w ciągu tygodnia. Jeśli zapomniałeś o aktualizacji, wejdź w Administracja -> Centrum aktualizacji i sprawdż aktualizacje.

Jeśli jeszcze nie używasz CS-Cart, pobierz pakiet instalacyjny CS-Cart lub Multi-Vendor 4.3.7 i kup licencję.


Jesteśmy otwarci na wasze przemyślenia na temat aktualizacji, więc prosimy o komentarze.

Jeśli macie pomysły, jak ulepszyć CS-Cart, powiedzcie nam o tym w CS-Cart Uservoice.

Zgłoszenie odkrytych błędów do naszego bug trackera gwarantuje ich poprawienie.

Pytania o zmiany które wprowadziliśmy można zadawać w komentarzach lub na forach CS-Cart.

Śledż CS-Cart na FacebookuTwitterze aby otrzymywać na bieżąco informacje o CS-Cart.

Zapisz się na nasze newslettery, aby otrzymywać wiadomości prosto na twoją skrzynkę mailową.