Blokowanie niepożądanych robotów sieciowych

ss_block_robots

Rozszerzenie do CS-Cart oraz Multi-Vendor umożliwia blokowanie robotów sieciowych. Roboty sieciowe to programy które odwiedzają losowe strony internetowe, katalogując je i jednocześnie generując sztuczny ruch na stronie. Zablokowanie ich może znacznie przyspieszyć działanie sklepu.

Domena(y) instalacji programu oddzielone przecinkiem
Dla sklepów zakupionych w SoftSolid instalacja darmowa.
Sugerowana cena sprzedaży: 125.00 USD
99.00 USD
Oszczędzasz: 26.00 USD (21%)

Rozszerzenie do CS-Cart oraz Multi-Vendor umożliwia blokowanie robotów sieciowych. Roboty sieciowe to programy które odwiedzają losowe strony internetowe, katalogując je i jednocześnie generując sztuczny ruch na stronie. Zablokowanie ich może znacznie przyspieszyć działanie sklepu oraz zmniejszyć wykorzystanie zasobów serwera. 

Zaczynamy od instalacji modułu:Lista robotów jest dostępna w menu dostępnym w zakładce Strona internetowa -> Blokowanie niepożądanych robotów:Domyślnie po instalacji dodatku na liście znajdują się najpopularniejsze i najbardziej agresywne roboty sieciowe. Klient może dodać nowe wpisy, edytować lub usuwać istniejące. Można także dezaktywować blokadę robota zmieniając status po prawej stronie. Trzeba pamiętać, że po zmianie statusów należy zapisać konfigurację wybierając z górnego menu "Zapisz konfigurację". Także po instalacji addona należy zapisać pierwszy raz konfigurację aby włączyć blokowanie robotów. 


 

Przy dodawaniu lub edycji robota dostępne są następujące opcje:

- Nazwa blokowanego robota - nazwa "wewnętrzna" robota, nie ma wpływu na działanie dodatku.

- Identyfikator robota - nazwa, jaką przedstawia się robot w parametrze User-Agent. Na tej podstawie jest sprawdzana tożsamość robota, który próbuje połączyć się z serwisem.

- Blokuj robota - należy zaznaczyć to pole, jeżeli robot ma być blokowany przez dodatek.
 

Gdy robot łączy się ze sklepem, dodatek sprawdza czy znajduje się on na liście i czy jest oznaczony jako blokowany. Na poniższym screenie otwieramy stronę sklepu, podszywając się pod robota SemrushBot:Ponieważ robot jest oznaczony jako blokowany, wyświetla się błąd 403 i połączenie zostanie odrzucone.


 

Przy próbie połączenia z innej przeglądarki połączenie zostaje przyjęte:
 W ten sposób możemy znacznie zredukować ruch na stronie i zwiększyć dostępność strony dla realnych klientów, ograniczając ruch robotów w serwisie.

Zapraszamy do zakupu!

Program:
 • CS-Cart
 • Multi-Vendor
Wersja:
 • 4.9.x
 • 4.8.x
 • 4.7.x
 • 4.6.x
 • 4.5.x
 • 4.4.x
 • 4.3.x
 • 4.2.x
 • 4.1.x
 • 4.0.x
Zmiany w kodzie :
 • Bez zmian w kodzie

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych w powyższym formularzu będzie SoftSolid (CS-Cart Polska). Dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO w celu kontaktu zwrotnego z Tobą. Twoje zapytanie i korespondencja z Tobą może zostać zarchiwizowana. Twoje dane, będą przechowywane w bazie sklepu przez czas jego funkcjonowania, Będziesz mieć prawo do żądania od administratora dostępu do Twoich danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach określonych w art. 16-21 RODO. W każdej chwili będziesz mógł usunąć konto. Jeśli uznasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z przepisami prawa, będziesz mógł wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do skontaktowania się z nami.

Dobrze wiedzieć Dobrze wiedzieć