FAQ's

Ta strona zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące CS-Cart oraz Multi-Vendor

Jaka jest różnica pomiędzy CS-Cart i Multi-Vendor

Program CS-Cart jest sklepem internetowym typu multishop. Oznacza to, że za pomocą CS-Cart można prowadzić wiele sklepów internetowych zarządzanych z jednego panelu administracyjnego. Każdy ze sklepów może mieć inny adres (domena), wygląd oraz asortyment produktów.

Program Multi-Vendor jest pasażem internetowym. Jest to jeden sklep w którym mogą sprzedawać swoje produkty różni sprzedawcy. Każdy sprzedawca ma panel administracyjny w którym może zarządzać swoimi produktami. Produkty może umieszczać w kategoriach przydzielonych im przez głównego administratora zarządzającego pasażem.  

Problem z "Nie używaj innych zasad" w module Promocji (CS-Cart, Multi-Vendor)

Checkbox "Nie używaj innych zasad" służy do ograniczenia stosowania promocji. Należy pamiętać, że jeśli produkt kwalifikuje się do promocji na katalog oraz do promocji w koszyku to zaznaczenie przy obu promocjach  "Nie używaj innych zasad" nie zablokuje zaaplikowania obu promocji. Checkbox "Nie używaj innych zasad" ma zastosowanie w promocjach tego samego rodzaju.

Podczas importu przez sprzedawcę (vendora) ładowane produkty są ignorowane (Multi-Vendor)

Należy sprawdzić pole "Category" w pliku importu, czy ładowane produkty są przypisywane do kategorii które zostały przydzielone sprzedawcy (vendorowi). Jeśli próbujemy załadować produkty które mają błędnie zdefiniowane kategorie, zostaną one zignorowane podczas importu.

Problem z SEO na hostingu nazwa.pl (CS-Cart, Multi-Vendor)

W pliku .htaccess w katalogu programu należy odkomentować linię

RewriteBase /

Po zainstalowaniu sklepu pojawiają się błędy w skompilowanych szablonach Smarty (CS-Cart, Multi-Vendor)

Przyczyną tego stanu rzeczy może być włączony moduł suhosin na poziomie serwera www. Jeśli mamy możliwość edycji pliku php.ini (czasami na hostingach zdarza się, że plik php.ini jest lokalny i umożliwia ustawienie własnej konfiguracji php), możemy wyłączyć moduł suhosin dyrektywą:
suhosin.simulation=on

Jak przypisywać kategorie do Sprzedawcy (Multi-Vendor)

Jeśli chcemy, żeby sprzedawca (vendor) mógł dodawać produkty tylko do jednej kategorii umieszczonej w głębi drzewa musimy przypisać mu wszystkie kategorie nadrzędne dla tej kategorii.

Instalacja CS-Cart i Multi-Vendor na serwerach OVH (CS-Cart, Multi-Vendor)

Podczas instalacji CS-Cart lub Multi-Vendor na serwerach OVH może pojawiać sie problem z błędem 500. Problemem jest ustawienie praw do katalogu. Katalog w którym jest CS-Cart lub Multi-Vendor nie może mieć praw 777. Jeśli ma takie prawa należy je zmienić na 755 i błąd powinien ustąpić.

Instalacja CS-Cart i Multi-Vendor na serwerach home.pl (CS-Cart, Multi-Vendor)

Podczas instalacji programu CS-Cart na serwerach firmy home.pl, pojawiają się problemy związane z nietypową konfiguracją serwera www, oraz katalogami systemowymi np. /var które na serwerach home.pl należą do grupy katalgów systemowych i w instalowanych aplikacjach nie są mile widziane. Rozwiązanie tych problemów jest następujące:

  1. Rozpakowujemy sklep w katalogu np. /cscart
  2. Domenę pod którą ma działać sklep kierujemy na katalog główny naszego serwera
  3. W katalogu głównym umieszczemy plik .htaccess o następującej zawartości:


RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?nasza_domena\.pl$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/katalog_cscart/
RewriteRule ^(.*)$ /katalog_cscart/$1 [L]

Edytor TinyMCE kasuje style podczas edycji kodu strony (CS-Cart, Multi-Vendor)

W pliku /js/tygh/editors/tinymce.editor.js należy dodać dwie linie:

valid_children : "+body[style]",
verify_html : false,