CS-Cart zawierający 200 000 produktów

Marzec 30, 2016

Im więcej produktów i klientów ma twój sklep, tym bardziej jest obciążony i może działać wolniej. Jeśli liczba produktów i klientów przekroczy zasoby serwera, sklep zacznie działać wolniej i może przestać być dostępny.

Dzięki ostatnim ulepszeniom, takim jak pełne cachowanie strony i wsparcie PHP 7, CS-Cart działa szybciej niż zwykle i utrzymuje wysoką szybkość działania nawet przy 200 000 produktach.

Aby zademonstrować szybkość i dostępność odpowiednio skonfigurowanego sklepu CS-Cart z pełnym cachowaniem strony, prezentujemy specjalne demo sklepu i wyniki jego testów.

Pełne cachowanie strony

CS-Cart wspiera nowy dodatek Pełne cachowanie strony który umożliwanie obsłużenie większej liczby klientów sklepu jednocześnie.

Pełne cachowanie strony działa z cachowaniem Varnish, dzięki któremu sklep utrzymuje 25 razy wyższą szybkość ładowania przy pierwszej (i każdej następnej) wizycie w sklepie.

Kiedy klient otwiera stronę, CS-Cart cachuje sklep do pamięci. Gdy inny klient otworzy tą samą stronę, CS-Cart szybko pobiera ją z pamięci. Dzięki tej funkcji, klient widzi stronę szybciej - nawet przy pierwszej wizycie.

Jak zainstalować dodatek Pełne cachowanie strony

Na tą chwilę, wersja beta dodatku jest dostępna na GitHub za darmo. Dodatek działa wyłącznie z CS-Cart 4.3.6.

Dodatek wymaga odpowiednej konfiguracji serwera sklepu. Przejrzyj instrukcje w repozytorium i upewnij się, że poradzisz sobie z konfiguracją serwera. Jeśli uważasz, że konfiguracja jest dla ciebie zbyt trudna, zatrudnij do tego specjalistę. Możesz też skontaktować się z nami przez formularz, aby uzyskać pomoc.

Ponieważ dodatek jest w wersji beta, nie działa we wszystkich sklepach

    • nie działa w Multi-Vendor
    • działa wyłączenie z jednym storefrontem

Planujemy rozszerzyć działanie dodatku Pełne cachowanie strony, gdy zbierzemy opinie od użytkowników. Jeśli twój sklep działa wolno i potrzebuje przyspieszenia, wypróbuj ten dodatek i podziel się z nami swoją opinią.

Test szybkości

Aby pokazać szybkość działania sklepu z dodatkiem Pełne cachowanie strony, stworzyliśmy specjalny sklep demo i przetestowaliśmy jego szybkość.

Użyliśmy dedykowanego serwera z 4-rdzeniowym procesorem Intel Core i7 i 64GB DDR4 RAM za €39/miesiąc, zainstalowaliśmy CS-Cart i skonfigurowaliśmy dodatek Pełne cachowanie strony.

Następnie zaimportowaliśmy 200,000 produktów, 11,000 cech, przydzieliliśmy produkty do 1,000 kategorii, i dodaliśmy filtry produktów:

Testując sklep, użyliśmy Yandex.Tank, który sprawdza ile transakcji na sekundę może przetworzyć sklep.

Transakcja składa się z żądania do serwera które wykonuje klient wyszukując produkt lub klikając link, i odpowiedzi serwera której rezultatem jest strona lub wyniki wyszukiwania. Im więcej transakcji na sekundę może przetworzyć sklep, tym lepiej

Podczas testów, stworzyliśmy żądania 2,000 produktów i 100 kategorii: 5% od autoryzowanych wirtualnych klientów, kolejne 5% od wirtualnych klientów z produktami w koszyku, i 90% od gości:

Podsumowanie testu


Konfiguracja serweraKonfiguracja CS-CartSzybkość przetwarzania
Intel Core i7-6700 Quad-Core
Skylake+ Hyper-Threading
64GB DDR4 RAM
MySQL 5.7 + MyISAM tables
PHP 7.0.3 + OpCache + APCu
Redis for sessions
APCu for CS-Cart cache
Produkty: 197,923
Cechy: 11,000
Kategorie: 1,006
Filtry: Yes
Total TpS—980, which includes:
870 TpS from virtual guests
60 TpS from virtual customers
with products in their carts
50 TpS from authenticated
virtual customers

Konkluzja: odpowiednio skonfigurowany sklep CS-Cart z pełnym cachowanem strony na powyższym serwerze obsługuje 980 transakcji na sekundę, co oznacza:

Przetestowaliśmy też sklep bez pełnego cachowania strony i podziałem klientów na grupy, i otrzymaliśmy 160 transakcji na sekundę.

Pamiętaj, że na silniejszych serwerach z procesorami Intel Xeon, liczba transakcji na sekundę wzrośnie. Aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty, podziel ruch na stronie między kilka serwerów.


Sprawdż specjalny sklep samodzielnie. Przekaż swoje opinie na forum i zgłoś wszelkie błędy na nasz bug tracker.

Jeśli śledzisz nas na Facebooku lub Twitterze, nie ominie cię żaden news czy ogłoszenie.

Aby otrzymywać bezpośrednio od nas wiadomości i inne ciekawe rzeczy, zapisz się na nasz newsletter używając formularza poniżej.