CS-Cart i Multi-Vendor wersja 4.3.6

Marzec 5, 2016
Z przyjemnością prezentujemy nową wersję CS-Cart i Multi-Vendor.

Jest to kolejna wersja która poprawia błędy z poprzednich wydań lecz także przynosi nowe funkcje takie jak wsparcie dla PHP7, które w znaczący sposób przyspiesza działanie sklepu:

  • Wsparcie dla PHP 7 - CS-Cart i Multi-Vendor 4.3.6 współpracuje z PHP 7, które przyspiesza ładowanie stron bez zwiększania obciążenia serwera.

  • Moduł Store import wraca - ponownie można wykonywać aktualizację od wersji 2.2.4 do ostatniej wersji CS-Cart i Multi-Vendor.

  • Zmiany w celu zwiększenia użyteczności sklepu - linki do szybkiego uzyskiwania dostępu do strony śledzenia przesyłek z panelu administratora, poprawienie wyświetlania czasu dostawy dla UPS, możliwość wypełniania bloku drzewem podkategorii, dodanie pola opisu metod wysyłki.
  • Dodatek Plany dla sprzedawców ( wersja beta dla Multi-Vendor) - tworzenie planów subskrypcji dla sprzedawców wraz z warunkami takimi jak maksymalna ilość produktów sprzedawcy, maksymalny miesięczny dochód sprzedawcy i wiele innych.

  • Dodatek Regulamin sprzedawcy ( dla Multi-Vendro) - umożliwia sprzedawcy dodanie własncyh warunków sprzedaży, które klienci muszą zaakceptować podczas zakupów.

  • Brak pustych kategorii sprzedawcy - jeśli sprzedawca nie doda produktów do przydzielonych mu kategorii to ta pusta kategoria nie jest wyświetlana w sklepie sprzedawcy.

  • Sprzedawca może uzyskać status "Oczekujący" więcej niż raz  - administrator może zmienić stan jednego ze sprzedawców ze stanu "Aktywny" na "Oczekujący" na wniosek sprzedawcy.

Inne zmiany wprowadzone w nowej wersji programy można zobaczyć w tym miejscu changelog.

Przyspieszenie działania

Szybkość wczytywania strony jest bardzo ważna. Jeśli klient zbyt długo będzie czekał na załadowanie strony - opuści ją. Jeśli zobaczy błedy w sklepie - nigdy nie wróci. Sprawne działanie jest szczególnie ważne dla sklepów internetowych, ponieważ jeśli klient opuści twój sklep, stracisz go i jego pieniądze.

CS-Сart 4.3.6 przyspiesza twój sklep i umożliwia korzystanie z PHP 7 -  potwierdziły to testy, najszybszej wersji PHP - szybszej nawet od HHVM.

Porównaliśmy najtańszy 5-dolarowy hosting VPS na DigitalOcean i działanie CS-Cart 4.3.6 na PHP 7 i PHP 5.6 z jednym z najpopularniejszych CMS-ów - WordPress.

WordPress jest znany z prostoty i szybkiego działania. CS-Cart z większym zestawem narzędzi e-commerce, pokazuje swoją siłę w testach szybkości działania:

  • Jeśli liczba żądań HTTP przekroczy liczbę, którą sklep może obsłużyć (na sekundę), sklep zaczyna wolniej działać i w końcu ulega awarii. CS-Cart 4.3.6 na PHP 7 obsługuje 2 razy więcej żądań HTTP niż WordPress:

 • Im szybciej strona zacznie się ładować, tym wcześniej klient ją zobaczy. Strony w CS-Cart 4.3.6 zaczynają ładować się szybciej niż w WordPress:

Import sklepu

Ważne jest, aby oprogramowanie sklepu było zawsze aktualne aby zapewnić bezpieczeństwo, szybkość i bogactwo opcji. Przenoszenie sklepu na nową wersję CS-Cart czasami może być problemowe - aktualizacje mogą powodować błędy na niektórych serwerach lub jeśli twój sklep jest mocno zmodyfikowany.

Teraz z pomocą przychodzi Import sklepu. Po prostu przenieś wszystkie dane sklepu na nową instalację CS-Cart, zachowując swój aktualny sklep online. Po pierwsze, jeśli coś nie będzie działać po imporcie, ciągle masz stary, działający sklep. Po drugie, kontynuujesz sprzedaż w starym sklepie podczas konfiguracji nowego, po udanym imporcie sklepu.

Możesz zaimportować dane sklepu z wersji CS-Cart 2.2.4 i wyższej, zarówno Professional jak i Ultimate.

Multi-Vendor aktualnie nie ma modułu Import Sklepu. Jeśli naprawdę go potrzebujesz, napisz do nas, lub na forum.

Zmiany ułatwiające użytkowanie sklepu

Aby CS-Cart był bardziej przejrzysty i prostszy w obsłudze, dodaliśmy linki do numerów śledzenia, więc masz szybki dostęp do systemu śledzenia paczek z panelu administracyjnego, poprawiliśmy wyświetlanie czasu dostawy UPS, oraz dodaliśmy nowy styl pokazywania podkategorii:

  • Linki szybkiego dostępu do systemu śledzenia paczek ze strony zamówień - kliknij na numer śledzenia paczki na stronie zamówienia, aby otworzyć stronę śledzenia paczki i sprawdzić status dostawy zamówienia. Funkcja ta oszczędza sporo czasu, ponieważ nie musisz kopiować numeru paczki i wklejać go na stronę dostawcy.

  • Poprawny czas wysyłki dla UPS - kiedy UPS pokazuje czas dostawy w dniach w twoim sklepie, klient widzi czas wysyłki w dniach: na przykład ‘3 dni’. We wcześniejszych wersjach, klient widział tylko ‘3’ bez ‘dni’, co powodowało nieporozumienia.

  • Podkategorie wypełniają blok kategorii — na stronie kategorii, klienci widzą tylko podkategorie danej kategorii, nie całe drzewo kategorii.

 • Pole "Opis" dla metod wysyłki - na stronie edycji wysyłki, możesz dodać opisy metod wysyłki, które zobaczą klienci podczas składania zamówienia:

Plany subskrypcji dla sprzedawców (Multi-Vendor)

Multi-Vendor 4.3.6 wspiera oczekiwaną funkcję - plany sprzedawców, umożliwiające administratorowi sklepu stworzenie planów subskrypcji dla sprzedawców.

Dodatek "Plany sprzedawców" nie został dodany do pakietu instalacyjnego Multi-Vendor 4.3.6, ponieważ jeszcze go testujemy i poprawiamy według waszych sugestii.

Zaglądajcie na nasze forum aby śledzić post dotyczący funkcjonanlości oraz instalacji dodatku "Plany Sprzedawców".

Dodatek "Plany Sprzedawców" jest elastycznym narzędziem które może zwiększyć dochodowość sklepu:

  • Stwórz tyle planów ile zechcesz i zarządzaj nimi na stronie Sprzedawcy → Plany sprzedawców.
  • Ustaw koszt planu, okres czasu za jaki płaci sprzedawca oraz prowizję od każdego zrealizowanego zamówienia.
  • Zdefiniuj maksymalną liczbę produktów sprzedawcy, maksymalny miesięczny dochód sprzedawc, a także zezwól lub zabroń sprzedawcy używania filtrów, kategorii i wyszukiwarki
  • Daj sprzedawcom dostęp do określonych kategorii i przydzielaj plany istniejącym sprzedawcom.
  • Umożliw sprzedawcy monitorować swoje plany i zmieniać je samodzielnie.

Regulamin sprzedawcy (Multi-Vendor)

Dodatek Regulamin sprzedawcy w Multi-Vendor 4.3.6 umożliwia sprzedawcom ustawienie własnego regulaminu sklepu, który będą musieli zaakceptować sprzedawcy prz zakupie.

Regulamin to legalna umowa pomiędzy sprzedawcą i klientem. Ważne, aby sprzedawca miał własny regulamin — wyznaczy on odpowiedzialność pomiędzy właścicielem sklepu i sprzedawcą, oraz pomoże rozwiązywać konflikty klientów i sprzedawców.

Sprzedawca określa swój regulamin na stronie Sprzedawca → Sprzedawcy:

Przy składaniu zamówienia, klienci muszą zaakceptować regulamin każdego sprzedawcy, którego produkt kupują:

Brak pustych kategorii w mikrosklepach sprzedawcy (Multi-Vendor)

W sklepie Multi-Vendor sprzedawcy mogą mieć swój własny mikrosklep z filtrami, wyszukiwaniem po produktach sprzedawcy i categoriami.

Administratorzy sklepu często umożliwiają sprzedawcom używaniewszystkich kategorii dostępnych w ich sklepach, ale sprzedawcy nie używają ich wszystkich. W poprzednich wersjach Multi-Vendor nieużywane kategorie były wyświetlane w mikrosklepie sprzedawcy, a klienci widzieli te kategorie jako puste, co prowadziło do nieporozumień.

W Multi-Vendor 4.3.6, puste kategorie, których nie używają sprzedawcy, nie są wyświetlane.

Status "Oczekiwanie" dla sprzedawcy więcej niż raz (Multi-Vendor)

Administrator sklepu musi zaakceptować sprzedawcę, zanim będzie mógł rozpocząć sprzedaż. Jeśli administrator jest niezdecydowany, ustawia status sprzedawcy na Oczekiwanie. Przy tym statusie, sprzedawca ma dostęp do panelu administracyjnego, może zmieniać informacje o firmie i dodawać produkty.

We wcześniejszych wersjach Multi-Vendor, administrator mógł ustawić status "Oczekiwanie" tylko raz — po ukończonej rejestracji sprzedawcy.

Jeśli aktywny sprzedawca reorganizuje swój biznes, lub przenosi się do innego magazynu, musi zawiesić sprzedaż. Status Oczekiwanie jest najlepszym wyjściem — sprzedawca wciąż może zarządzać mikrosklepem, ale klienci nie widzą jego produktów w sklepie.

W Multi-Vendor 4.3.6, aktywny sprzedawca może poprosić administratora o zmianę statusu na "Oczekiwanie".

Pobierz i korzystaj

Przed aktualizacją do najnowszej wersji CS-Cart i Multi-Vendor 4.3.6, upewnij się, że na serwerze jest zainstalowana wersja PHP 5.3.6 lub nowsza - starsze wersje PHP nie będą już wspierane.