CS-Cart i Multi-Vendor 4.3.9

Wrzesień 19, 2016

Właśnie pojawiła się aktualizacja oprogramowania - CS-Cart & Multi-Vendor 4.3.9 - z poprawkami bezpieczeństwa, płatności wysyłek i HiDPI.

 Aktualizacja nie zawiera nowych funkcjonalności a jedynie poprawki:

  • Ważna poprawka bezpieczeństwa. Nieuprawnieni użytkownicy mogli uzyskać dostęp do panelu administracyjnego, jeśli znali adres URL panelu administracyjnego. Wersja Multi-Vendor zawierała podobny błąd: sprzedawca mógł utworzyć konto administratora i wykorzystywać jego uprawnienia na swoją korzyść. Błędy te znajdują się również wersjach CS-Cart i Multi-Vendor 4.0.1 - 4.3.8. Zalecamy aktualizację sklepu do wersji 4.3.9 w celu poprawienia bezpieczeństwa. Została także wysłana informacja e-mail do wszystkich właścicieli licencji CS-Cart i Multi-Vendor. Wiadomości zawierają instrukcje jak wyeliminować błąd.
  • Poprawka zwrotów przez PayPal. Podczas zmiany statusu na zwrot dla zamówień z wieloma produktami, PayPal niepoprawnie zwracał pieniądze kilka razy. Jeden produkt w koszyku mógł być zwracany w nieskończoność. Od tej aktualizacji, zwroty działają poprawnie.
  • Naprawiono błąd odpowiedzi procesora płatności dla PayPal.  Procesor płatności informuje o tym, co się dzieje podczas płatności. Można sprawdzić odpowiedzi w szczegółach zamówienia w panelu administracyjnym. Poprzednio, gdy procesor płatności otrzymywał wiadomości IPN podczas PayPal Express Checkout, odpowiedź nie była aktualizowana. Administrator musiał ręcznie sprawdzać status każdej płatności. Teraz zostało to poprawione i otrzymana wiadomość IPN powoduje aktualizację odpowiedzi.
  • Podatki bazujące na cenie jednostkowej są liczone poprawnie dla niezalogowanych użytkowników. Kiedy gość składał zamówienie, ceny produktów mogły się wyświetlać bez podatków. Aktualizacja zmodyfikowała sposób liczenia podatków i pojawiają się one zarówno dla zarejestrowanych użytkowników, jak i dla gości.
  • Numer śledzenia przesyłki  jest zawsze wyświetlany dla kienta. Przed aktualizacją klient nie widział numeru śledzenia przesyłki, na karcie zamówienia. Teraz numer jest wyświeltany zawsze, niezależnie od wysyłki.
  • Dodatek wspierający wyświetlacze HiDPI nie zmniejsza obrazków produktów, kiedy klonujesz produkty. Dodatek wpływał na proces klonowania produktów: kiedy klonowałeś produkt, jego obrazek zmniejszał się dwukrotnie po każdym klonowaniu. Błąd ten został naprawiony i obrazki klonują się poprawnie.

Warto przejrzeć listę dodanych hooków i inne zmiany w logu zmian.