Wersja 4.11.4 CS-Cart i Multi-Vendor jest już dostępna!

Maj 18, 2020

Właśnie opublikowaliśmy wersję 4.11.4 oprogramowania CS-Cart i Multi-Vendor. To jest niewielka aktualizacja, zawierająca głównie poprawki błędów i małe nowe funkcjonalności. Pełna lista zmian jest dostępna w dokumentacji, więc tutaj wspomnimy tylko o tych najważniejszych.

Zmiany do Multi-Vendor

- Teksty w aplikacji mobilnej można zmienić z poziomu panelu administracyjnego. Multi-Vendor Plus i Ultimate zawierają aplikację mobilną dla klientów. Teraz zmienne językowe znajdujące się w aplikacji można zmienić z poziomu panelu administracyjnego. Teksty znajdują się w konfiguracji dodatku Aplikacja Mobilna, w zakładce Tłumaczenia. Nowe aplikacje mobilne automatycznie otrzymają tą funkcjonalność. Jeśli już posiadasz aplikację, zaktualizuj sklep do wersji 4.11.4 i wyślij nam wiadomość z prośbą o zaktualizowanie aplikacji.

- Nowe menu “Moderacja” . Jeśli dodatek Moderacja produktów sprzedawcy jest włączony, będziesz miał szybki dostęp do produktów i sprzedawców wymagających aprobaty.

- Sprzedawcy domyślnie używają logo marketplace. Wcześniej, jeśli sprzedawca nie ustawił swojego logo, było ono pobierane z tematu graficznego. Ten błąd został poprawiony w wersji 4.11.4.

- Multi-Vendor Ultimate ma nowy dodatek: Płatności dla państw. Umożliwia on pokazanie lub ukrycie metody płatności, w zależności od państwa które wybierze klient. Funkcjonalność ta jest szczególnie przydatna dla sklepów które działają na całym świecie.

Inne zmiany

- Znaczniki JSON-LD zostały dodane do produktów. Google zaleca JSON-LD zamiast innych formatów znaczników Schema.org. Klienci zgłosili nam że użycie znaczników JSON-LD zwiększa szanse że Google wyświetli więcej danych o produktach.

- REST API obsługuje teraz warianty produktów. Ta zmiana jest przydatna głównie dla deweloperów, ponieważ umożliwia im tworzenie bardziej zaawansowanych aplikacji.

- Więcej informacji o klientach. Poprzednio, informacje ograniczały się do liczby zamówień, liczby opłaconych zamówień i ogólnych zysków. Teraz widać też datę rejestracji oraz datę pierwszego i ostatniego zamówienia. 

- Kody do trybu widżetu zostały usunięte z interfejsu. Try widżetu umożliwiał korzystanie ze sklepu z poziomu innej strony internetowej. Funkcjonalność ta była jednak rzadko używana, więc zdecydowaliśmy się na stopniowe wycofywanie się z rozwijania jej. Jeśli korzystałeś gdzieś z widżetu, nie zostanie on wyłączony po aktualizacji, ale jego kod nie będzie się pojawiał w sklepie. 

- Wyszukiwanie produktów w sklepie zostało ulepszone. Teraz szukane są wszystkie słowa zawarte w wyszukiwanej frazie, a nie tylko cała fraza. Dzięki temu zwiększy się prawdopodobieństwo że wyszukiwanie znajdzie poszukiwany produkt.

- Searchanise wspiera 2 nowe dodatki. Searchanise to chmurowa wyszukiwarka, ze znacznie większymi możliwościami od wbudowanej w CS-Cart wyszukiwarki. Poprzednio, Searchanise nie działało jednak z dwoma ważnymi dodatkami: Warianty produktów i Wspólne produkty sprzedawców. Ten błąd został poprawiony w wersji 4.11.4.

 


 

Aktualizacja do wersji 4.11.4 jest już dostępna. Jak zawsze, na początku udostępniamy aktualizację tylko dla części sklepów, ale potem znosimy to ograniczenie. Jeśli jeszcze nie widzisz aktualizacji w Centrum Aktualizacji, spróbuj ponownie później.